Czas odmalować pokoje?

Odświeżenie salonu jest konieczną aktywnością z upływem czasu szczególnie wtedy gdy bardzo dawno tego nie wykonywaliśmy. Starsze meble i zestaw wypoczynkowy warto wymienić na nowe a ściany pomalować by były zadbane. Gdy nie posiadamy konkretnego koncepcji jak ma wyglądać nasz fioletowy salon to w takim przypadku warto zasięgnąć rady specjalistów. Oni doradzą i pokażą nam wzorcowe aranżacje salonu, jakimi możemy się zasugerować podczas odnowienia.

Ciekawymi źródłami z jakich moglibyśmy brać pomysły w remoncie są programy na ten temat, gazety w jakich wyczytamy wiele cennych porad i zobaczymy oryginalne koncepcje oraz witryny internetowe przeznaczone tej tematyce. W trakcie remontu należy właściwie przechować wszystko to co będziemy pragnęli w nim zostawić przed możliwym ubrudzeniem farbą albo zniszczeniem. Akcesoria nie potrzebne najlepiej zabezpieczyć i wynieść. Na samym początku należało by umyć ściany przed malowaniem ponieważ usuniemy w ten sposób starą farbę i wszystkie zabrudzenia tam się znajdujące. Bardzo ważne jest gruntowanie ścian specjalnie do tego poświęconym płynem. Następny etap to wybór koloru farby jaką pragniemy posiadać w salonie i malowanie. Niewątpliwie warto wybrać taki kolor ścian, który nam się podoba. Po wykonaniu malowania należy wziąść się za posadzkę. Warto założyć panele podłogowe czy też płytki i ładnie je wykończyć. Światło salonu powinno być wyraziste.Wynik ten można zdobyć zakładając wytworny żyrandole klasyczne i kinkiety do kompletu. Po zakończeniu remontu bardzo ważna jest stosowna aranżacja wnętrza.

Dekoracja okna w salonie musi współgrać z całości wnętrza. Można założyć ozdobne zasłony i poukładać na parapecie kwiatki w kolorowych doniczkach. Do tak odświeżonego salonu zostaje jeszcze wstawić zestaw wypoczynkowy wraz z meblami i odpowiednio ustawić.


Tags:

Comments are closed.