Decydujemy się na budowę domu na wsi

Kryzysu nie widać na rynku nieruchomości, a może to tylko kwestia tego, ze mieszkać gdzieś trzeba. Kwestią bezsporną jest to, ze zdecydowanie więcej osób wybiera budowę domu, niż zakup mieszkania w bloku.  Z pewnością jest to podyktowane ekonomią, dom poza miastem jest znacznie tańszy już w chwili budowy, a także w późniejszym utrzymaniu niż mieszkanie o zbliżonej powierzchni użytkowej w mieście. Ale ważnym czynnikiem jest tu samo słowo dom, które kojarzy nam się z bezpieczną przystanią, ciepłem rodzinnym. Budowa domu w tej chwili to już nie tylko niższy koszt, świadczy o tym niższy kosztorys budowy domu, ale przede wszystkim i łatwiejsze do ogarnięcia sprawy prawne. Zdecydowanie prościej jest teraz niż jeszcze kilka lat wcześniej, uzyskać wszystkie istotne pozwolenia. Zdecydowanie prościej jest także uzyskać przyłączenie do wszystkich istotnych mediów takich jak prąd, woda, gaz.

 

Decydujemy się na budowę domu na wsi

Decydujemy się na budowę domu na wsi

Również projekty domów są teraz zdecydowanie bardziej ciekawe niż jeszcze kilka lat temu a także co dla nas istotne, nie są już tak niesamowicie drogie jak kiedyś. To wszystko sprawia, że coraz więcej szczególnie młodych małżeństw decyduje się na ten rodzaj inwestycji. Oczywiście duże znaczenie ma tu również stosunkowo prosta procedura otrzymania kredytu. Kiedyś o kredyt było zdecydowanie trudniej niż w tej chwili. Prościej jest nawet w dobie kryzysu, ponieważ wciąż kredyty hipoteczne są jednak najrzetelniej spłacane. Gorzej to wygląda w kwestii kredytów konsumpcyjnych.

Budowa domu zatem wydaje się korzystniejsza niż zakup mieszkania, czynnikiem decydującym jest tu również kwestia bezpiecznego miejsca do zabawy dla dzieci. Zdecydowanie fajniejszym rozwiązaniem jest piaskownica na prywatnym ogrodzonym terenie, wśród zieleni, niż miejski plac zabaw, gdzie najczęściej w piasku znajdują się rzeczy, które zdecydowanie znajdować się tam nie powinny. Podczas budowy domu warto zastosować technologie zwiększające energooszczędność budynku, dlatego warto się zastanowić czy podbitka dachowa nie byłaby dobrym rozwiązaniem do uszczelnienia dachu. Budując dom, zyskujemy również skrawek prywatnego terenu pod zieleń, pod miejsce, gdzie możemy latem wypoczywać a nasze dzieci bezpiecznie się bawić. Kto by nie chciał mieć prywatnego kawałka raju?Comments are closed.