Podłoga podłodze nierówna. Wybierz i ułóż to sam!

Czym powinna charakteryzować się dobra podłoga? Jednym tchem można wymienić trwałość, łatwość w utrzymaniu czystości, estetyczny wygląd i bezpieczeństwo. Najpopularniejszymi rozwiązaniami stosowanymi obecnie są panele, płytki, podłoga drewniana oraz wykładzina. Wszystkie te rozwiązania mają jakieś wady i zalety, dlatego pasują one do różnych pomieszczeń. Podłoga w salonie to najczęściej panele lub drewno. Kuchnia i łazienka jest zdominowana przez płytki, a pokoje dziecinne głównie przez wykładziny. Przy wykańczaniu podłóg w mieszkaniach i domach dobrze mieć do pomocy fachowców.

Nie każdy bowiem wie jak układać płytki i jak sobie z tym poradzić. Najlepiej więc zatrudnić fachowców znających się na rzeczy, ale to kosztuje. Przy układaniu podłogi najważniejsza jest dokładność, bowiem gdy położymy minimalnie krzywo np. kilka płytek może okazać się że musimy je zrywać i poprawiać lub w najlepszym wypadku będzie to wyglądało nieco mniej elegancko. Jeśli w pomieszczeniu mamy już płytki i chcemy położyć nowe najlepiej zerwać, skuć stare i położyć dopiero nowe.

Podłoga jest ważnym elementem domu

Płytki na płytki to rozwiązanie nienajlepsze, ale możliwe np. na podłodze. Jeśli zamierzamy sami układać płytki trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni klej zaprawę, fugę, i małe krzyżyki oddzielające , aby zostawić przestrzeń na fugę. Układając zaczynamy oczywiście od miejsca najbardziej oddalonego od wejścia i przesuwamy się ku drzwiom. Równo rozprowadzamy klej po powierzchni, nakładamy również nieco kleju na wewnętrzną powierzchnię płytki i starannie układamy oraz przyciskamy ją do podłoża. Układanie płytek to nic trudnego, wystarczy spróbować ułożyć samemu kilka na próbę, a dalej praca idzie bardzo sprawnie.

Jeśli układamy płytki na zewnątrz np. na tarasie, schodach trzeba pamiętać, aby były to płytki mrozoodporne. Równie łatwo i nieskomplikowanie wygląda układanie podłogi drewnianej lub paneli. Wystarczy ułożyć kilka desek czy paneli, aby szybko załapać fach. Dzięki temu, że odważymy się samemu położyć podłogę i wykończyć mieszkanie lub zrobić remont możemy zaoszczędzić ciężkie pieniądze. Radą na koniec zakończy się już ten wywód. Jeśli chcemy, aby nasza podłoga nie była taka zimna można np. pod wykładzinę położyć płyty na podłogę i je przymocować. Odizoluje to nieco nasz stopy od zimnej betonowej posadzki w pomieszczeniu.Comments are closed.